Naše skupina vznikla jednoho únorového odpoledne v roce 2012. Postupně prošla vývojem, který pomohla nasměrovat spousta úžasných tanečnic a tanečníků z České republiky i ze zahraničí. Skupina si vytváří po celou dobu svůj vlastní osobitý styl tance, oblékání i choreografické tvorby. V průběhu let se účastní českých i zahraničních festivalů, a to nejen jako soutěžící, ale i účinkující hosté na prestižních galashow. Co znamená Daima v arabském překladu? Znamená to „VĚČNÁ“ – a toto jméno nebylo vybráno náhodou. Odráží vše, co skupina prožila i její společnou budoucnost :-)

VĚRKA

K orientálnímu tanci se dostala v roce 2003, bez předchozích tanečních zkušeností. Její první kroky vedla tanečnice Jana Bělová. Orientální tanec ji okamžitě naprosto uchvátil a proto následovaly roky pilného tréninku nejen u lektorů Centra Tance, ale i u dalších českých a zahraničních lektorů zejména v rámci seminářů a různých tanečních projektů (např. Kathreen Derouet, Badriyah, Warda, Jillina, Said el Amir, Khaled Mahmoud, Kaidi Udris a Salah Rambo, Azad Kaan a další). V roce 2010 se stala lektorkou orientální tance pod Centrem Tance v Plzni, nyní funguje pod tanečním studiem Fitdanceart Plzeň. Velmi brzy po svých začátcích se začala věnovat sólovému vystupování, později i skupinovému vystupování v rámci lektorské skupiny domovského tanečního studia. V průběhu let se stala také sólovou a skupinovou choreografkou. Členkou a vedoucí taneční skupiny Daima Dancers je od jejího založení. Nově teď působí v rámci taneční skupiny Kazafy Troup ČR. Tanec je pro ni podstatou jejího bytí, kořením života i náplastí na všechny bolístky.

ZUZKA

Tanci se věnuje od svých deseti let, kdy si sama našla dětský taneční soubor Radost. Při studiích na gymnasiu prošla tanečními školami Evžena Krejčíka a Zdeňka Kozelky, kde se věnovala převážně standardu a latině. Vedla vlastní taneční skupinu, po studiích působila ve skupině R.H. Dance Romana Pavlíčka, kde se dostala k modernímu tanci, show dance a varietní formaci. Orientálnímu tanci propadla v roce 2003. Brzy se stala jeho lektorkou, nejprve v Centru Tance v Plzni, nyní ve FitDanceArt studiu v Plzni. Má za sebou i velmi bohatou paletu vystoupení jako sólistka na večírcích, plesech, historických dnech a soukromích akcích. Šikovné nemá jen nožky, šije krásné a propracované kabelky, peněženky, pouzdra, obaly, atd….

GABČA

Její první orientální taneční krůčky provázela v roce 2007 tanečnice Jana Tipplová. Tento tanec se brzy stal její velkou vášní a tak se dál vzdělávala nejen v klasickém orientu, ale i ve stylu tribal. Tam se stala její dlouholetou lektorkou Veronika Kulová.  Její taneční kariéru doprovází mnoho úspěchů – 1. místo na Mezinárodní taneční soutěži Arabesque v kategorii Duo v roce 2010 nebo 2. místo na Mezinárodní taneční soutěži Arabesque v kategorii Skupiny v roce 2011, 2. místo na soutěži Let´s Dance v kategorii Folklór skupiny v roce 2014 s festivalovou skupinou Orient Dream tanečnice Kamilah. V její tanečním vzdělání stojí za zmínku určitě cyklus seminářů Egyptský a Arabský folklór pod vedením Dr. Mohameda Hassana nebo taneční a vzdělávací projekty lektora choreografa Said el Amira. Vzdělání stále prohlubuje u tanečnice Wardy a na dalších seminářích u českých i zahraničních lektorů. Gabča je členkou skupiny Daima Dancers krátce, ale hned se stala její nedílnou a fungující částí.

PÉŤA

K tanci se dostala v 15 letech, kdy se její vášní stal na několik let společenský tanec pod vedením mistra Slaného. Věnovala se mu závodně, ale tato kariéra ztroskotala na ztrátě tanečního partnera. Její další volbou byl taneční soubor Heleny Vitingerové u Základní umělecké školy v Rokycanech, kde rozšířila své taneční obzory. Po mateřských povinnostech hledala novou cestu spojenou s tancem a tak se dostala k tanci orientálnímu. Své počátky nastartovala v Centru Tance v Plzni, kde se také chopila příležitosti a přihlásila se na konkurz do taneční skupiny. To odstartovalo její orientální taneční kariéru a pokračovat ve skupině Daima Dancers byl již jen přirozený průběh. Péťa se kromě tance věnuje pečení dortů, cukroví a dalších sladkých pochoutek a je v tom opravdu dobrá.

MIRKA

Tanec, ale i zpěv ji provází již od mládí a obojí se stalo nedílnou součástí jejího života. Tanec byl pro ní nejprve relaxací, brzy se z něj stal hlavní koníček, který přerostl až v působení v taneční skupině. Kromě seminářů u různých českých i zahraničních lektorů, se  pravidelně vzdělávala u tanečnice a lektorky Wardy v Českých Budějovicích. Dlouhá léta dělá i Dance Fitness a udržuje se tak v dobré kondici. Taneční úspěchy sbírá s taneční skupinou Daima Dancers, v níž působí od jejího založení. Mirka je nadšená sokolka. Bezesporu je z nás nejsečtělejší a zásadovost a spolehlivost jsou její druhé jméno.

 

 

JULI

Tančit začala již v útlém věku, v tanečním souboru Radost, kde měla možnost naučit se různé taneční styly. K orientálnímu tanci se dostala v roce 2000 a její první zásadní lektorkou se staly Veronika Kulová a Katka Zezulková v Centru Tance v Plzni. Pod tímto tanečním studiem pak také začala sama učit. Vzdělává se průběžně u českých i zahraničních lektorů a přes nucené pauzy se vždy k orientálnímu tanci vrátila. Několik posledních let se také intenzivně věnuje sambě pod vedením Jany Conceicao a dalších zahraničních lektorů. 

DÁŠA

Orientálnímu tanci se věnuje již 13 let. Prošla ,,rukama,, spousty českých i zahraničních lektorů a dále na sobě pracuje. V roce 2010 se stala členkou taneční skupiny v Plzni a po rozpadu jednou z prvních členek skupiny Daima Dancers. Další nedílnou součástí jejího tanečního života je Zumba. Od roku 2010 je certifikovanou lektorkou Zumba fitness - Zumba Basic 1, 2 a Zumbatonic.

MARŤA

Od dětství se věnovala závodně moderní gymnastice. Po skončení aktivní kariéry, působila jako trenérka juniorské i seniorské kategorie a rozhodčí soutěží. Sama však hledala vyplnění svého volného  času a aktivitu pro své tělo. O dovolené v Egyptě padla její volba na orientální tanec, u kterého již zůstala. Věnuje se mu už víc jak 10 let. Jedním z jejích prvních úspěchů byl postup do finálové desítky na Miss Orient ČR. Ty další sbírá se skupinou Daima Dancers, jejíž součástí je od úplného počátku. Marťa se kromě orientu věnuje také pole dance a i v tomto směru má za sebou spoustu soutěží, vystoupení a úspěchů. Je to náš smíšek a děsný dříč.

ŠÁRKA

 S orientálním tancem se poprvé setkala na kurzech v Centru orientálního tance v Plzni, kde na několik let jako kurzistka i zakotvila. Vzdělávala se nějen v Belly dance, ale i v Pole dance, Flirt dance a Zumba fitness. Všechny tyto tance i několik let v plzeňském studiu vyučovala. Šárka dlouho působila v taneční skupině Sabah a po jejím zániku se stala členkou Daima Dancers.

HELČA

Hudba a tanec ji přitahovali již od raného dětství. První taneční zkušenosti získala v roce 2003 na kurzu Katky Zezulkové v Centru Tance v Plzni. Její zájem o orientální tanec byl tak velký, že se v něm dále vzdělávala u českých i zahraničních lektorů. Ve stejné době objevila skupinu historických tanců Srdcové Eso, ve které strávila jednu krásnou sezónu. Krátce nato již zakotvila ve skupině Daima Dancers, která dala jejímu zájmu o orientální tanec to pravé směřování. V Merklíně založila taneční skupinu Badija a Dílnu Šikulka,  věnuje se šperkařství, háčkování, projektům na podporu ruční práce a v posledních pár letech také baristice.

 

VĚRKA

K orientálnímu tanci se dostala v roce 1998, kdy navštívila kurz Eriky Kováčikové. Bylo to na počátcích orientálního tance u nás. Po několika letech vzdělávání u dalších českých i zahraničních lektorů a začala věnovat i výuce tance pod Centrem Tance v Plzni, nyní pod FitdanceArt studiem v Plzni. Členkou orientální skupiny Daima Dancers, je od jejího počátku až do teď. V orientálním tanci se dále vzdělává, tančí a učí se srdcem na dlani. Věrka je neskutečný živel, jejíž energie  dokáže strhnout každého.

DANČA

První zkušenost s orientálním tancem datuje v roce 2003. Od té doby se mu věnuje naplno, vzdělává se u českých i zahraničních lektorů a vystupuje jako sólistka. Členkou skupiny Daima Dancers je od jejího založení. Danča je náš specialista na filmový indický tanec bollywood, které mu se léta aktivně věnuje a dále se v něm vzdělává. Její další vášní je zdobení kostýmů.

JINDRA

K tanci se dostala spolu s Věrkou ve stejném roce a přibližně stejném věku. Její začátky koučovala Erika Kováčiková a prošla řadou seminářů pod vedením českých i zahraničních lektorů. V roce 2010 obsolvovala rekvalifikaci s akreditací MŠMT. Stala se lektorkou Centra Tance v Plzni i tanečního studia FitdanceArt v Plzni. V Daima Dancers tančí od jejího založení a dále je její nepostradatelnou členkou. Jindra se stala další nadšenou švadlenkou a šperkařkou v Daima Dancers.

TERKA

Benjamínek skupiny:-) Její první taneční krůčky začaly v pěti letech v přípravce baletu v divadle J.K.Tyla v Plzni. Pod vedením lektorky Hanky Pavlíčkové si v ranném dětství vyzkoušela i modernu. Na základní škole se stala členkou orientální taneční skupiny Saida, v níž působila 5 let. Orientální tanec ji natolik oslovil, že se mu začala intenzivně věnovat pod vedením své maminky, tanečnice a lektorky Zuzky Kepkové. Terku krom orientu baví i hip-hop a jiné moderní tance, ale věříme, že belly dance zůstane jejím favoritem.

VERČA

Orientálnímu tanci se začala věnovat v roce 2006 v kurzech Zuzky Štychové a Katky Zezulkové v centru Tance v Plzni. Svoje vzdělání pak dále prohlubovala na dalších kurzech a seminářích pod vedením českých i zahraničních lektorů. Netrvalo dlouho a začala pravidelně sólově vystupovat na arabských svatbách, v čajovnách i soukromých a firemních akcích.  Od roku 2010 začala orientální tanec také vyučovat na pravidelných kurzech. Aktivně spolupracuje s další plzeňskou tanečnicí Kamilah. V roce 2011 se účastnila soutěže Miss Orient, kde se dostala až do finále.